TCSD-05-S-08.90-01-F-N
Part Number:
TCSD-05-S-08.90-01-F-N
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Cable
Features :
Polarizing Key
Length :
0.742' (226.16mm, 8.90")
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)