FFSD-10-D-10.00-01-F-N-D10
Part Number:
FFSD-10-D-10.00-01-F-N-D10
Connector Type :
Socket to Socket (3)
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
20
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)