TCSD-13-D-05.20-01-N-RW-R
Part Number:
TCSD-13-D-05.20-01-N-RW-R
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.433' (132.08mm, 5.20")
Number of Positions :
26
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)