TCSD-05-D-04.90-01-F-N-RW
- Part Number:
- TCSD-05-D-04.90-01-F-N-RW
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Features :
- Polarizing Key, Reverse Wiring
- Length :
- 0.408' (124.46mm, 4.90")
- Number of Positions :
- 10
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)