SFSD-15-28-H-11.81-D-NUS
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
SFSD-15-28-H-11.81-D-NUS
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.984' (300.00mm, 11.81")
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)