TCSD-25-D-10.20-01-F-N-RN1
Part Number:
TCSD-25-D-10.20-01-F-N-RN1
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Features :
Polarizing Key
Length :
0.850' (259.08mm, 10.20")
Number of Positions :
50
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)