TCSD-07-D-11.50-01-F-R
- Part Number:
- TCSD-07-D-11.50-01-F-R
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Connector Type :
- Socket to Socket, Reversed
- Length :
- 0.958' (292.10mm, 11.50")
- Number of Positions :
- 14
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)