TCSD-05-D-04.50-01-N-RW-D02-O
Part Number:
TCSD-05-D-04.50-01-N-RW-D02-O
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.375' (114.30mm, 4.50")
Number of Positions :
10
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)