TCSD-08-S-06.60-01-N-P02-RW
- Part Number:
- TCSD-08-S-06.60-01-N-P02-RW
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Connector Type :
- Socket to Cable
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Position #2 Polarization, Reverse Wiring
- Length :
- 0.550' (167.64mm, 6.60")
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)