TCSD-10-D-02.36-01-N-P01-RW
- Part Number:
- TCSD-10-D-02.36-01-N-P01-RW
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Position #1 Polarization, Reverse Wiring
- Length :
- 0.197' (59.94mm, 2.36")
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)