SFSD-40-28-F-03.26-SL
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- SFSD-40-28-F-03.26-SL
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- .050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Black, Individual
- Connector Type :
- Socket to Individual Wire Leads
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Flash
- Features :
- Friction Lock, Polarizing Key
- Length :
- 0.272' (82.80mm, 3.26")
- Number of Positions :
- 80
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)