SFSD-30-30-H-31.50-SL
- Part Number:
- SFSD-30-30-H-31.50-SL
- Connector Type :
- Socket to Individual Wire Leads
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Friction Lock, Polarizing Key
- Length :
- 2.62' (800.10mm)
- Number of Positions :
- 60
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)