IDSD-12-S-50.00-T-G
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- IDSD-12-S-50.00-T-G
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Cable
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Length :
- 4.17' (1.27m)
- Number of Positions :
- 24
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.050" (1.27mm)
- Pitch - Connector :
- 0.100" (2.54mm)