IDSD-34-S-10.00-T-G-B01-RW
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- IDSD-34-S-10.00-T-G-B01-RW
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Cable
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Reverse Wiring
- Length :
- 0.833' (254.00mm, 10.00")
- Number of Positions :
- 68
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.050" (1.27mm)
- Pitch - Connector :
- 0.100" (2.54mm)