BF100-80-A-C-0-0625-N-D
Part Number:
BF100-80-A-C-0-0625-N-D
Description:
80W, 2MM PITCH SOCKET, DIL, SMT,
Current Rating (Amps) :
2A per Contact
Insulation Height :
0.169" (4.30mm)
Number of Positions :
80
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch - Mating :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating :
0.079" (2.00mm)