IDSS-35-D-07.87-G-RW-R
- Part Number:
- IDSS-35-D-07.87-G-RW-R
- Description:
- INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Socket, Reversed
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Reverse Wiring
- Length :
- 0.656' (200.00mm, 7.87")
- Number of Positions :
- 35
- Number of Rows :
- 1
- Pitch - Cable :
- 0.100" (2.54mm)
- Pitch - Connector :
- 0.100" (2.54mm)