SFM210-LPPE-S10-SC-BK
Part Number:
SFM210-LPPE-S10-SC-BK
Description:
CONN HDR 10POS 0.039 GOLD SMD
Connector Type :
Header, Top or Bottom Entry
Current Rating (Amps) :
1A
Insulation Height :
0.087" (2.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Pitch - Mating :
0.039" (1.00mm)