6QCD-052-01.72-SEU-TBR-1
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- 6QCD-052-01.72-SEU-TBR-1
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- 0.635 MM HIGH-SPEED RIBBON COAX
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Color :
- Connector Type :
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 50.0µin (1.27µm)
- Features :
- Pin Assignment: 1:1, Impedance: 50Ohms
- Length :
- 0.143' (43.69mm, 1.72")