DF63A-2EP-3.96C
Part Number:
DF63A-2EP-3.96C
Description:
CONN PLUG 3.96MM INLINE
Color :
Black
Connector Type :
Plug
Contact Type :
Male Pin
Fastening Type :
Latch Holder
Features :
Insulation Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Positions :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Pitch :
0.156" (3.96mm)