DF63W-3EP-3.96C
Part Number:
DF63W-3EP-3.96C
Description:
CONN PLUG HSG 3POS 3.96MM
Contact Type :
Male Pin
Features :
Waterproof (Mated)
Insulation Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Positions :
3
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.156" (3.96mm)