SFSD-10-28-H-03.40-DR-NUS
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- SFSD-10-28-H-03.40-DR-NUS
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- .050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Black, Individual
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Features :
- Latch Lock, Polarizing Key
- Length :
- 0.283' (86.36mm, 3.40")
- Number of Positions :
- 20
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)