FFSD-08-D-10.00-01-F-N
- Part Number:
- FFSD-08-D-10.00-01-F-N
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.833' (254.00mm, 10.00")
- Number of Positions :
- 16
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)