45110-010030-7700/10-E-06
Manufacturer:
3M
Part Number:
45110-010030-7700/10-E-06
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
CABLE ASSY 10 POS 6" PINOUT-E
Manufacturer :
3M
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.500' (152.40mm, 6.00")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)