TFSD-10-28C-F-09.03-S
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- TFSD-10-28C-F-09.03-S
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- .050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Multiple, Individual
- Connector Type :
- Plug to Individual Wire Leads
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 3.00µin (0.076µm)
- Features :
- Length :
- 0.753' (229.36mm, 9.03")
- Number of Positions :
- 20
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)