TCSD-17-D-02.95-01-F-N-R
- Part Number:
- TCSD-17-D-02.95-01-F-N-R
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Connector Type :
- Socket to Socket, Reversed
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.246' (75.00mm, 2.95")
- Number of Positions :
- 34
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)