FFSD-08-D-03.52-01-F-N
Part Number:
FFSD-08-D-03.52-01-F-N
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.293' (89.41mm, 3.52")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)