HT508V-5.08-23p-14-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Part Number:
HT508V-5.08-23p-14-RNA
Category:
Wire to Board
Description:
23 position PCB push-in spring c
Manufacturer :
Reliance North America
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Mating Orientation :
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
23
Product Status :
Active
Voltage :
300 V