TCSD-15-D-04.25-01-F-RN2
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TCSD-15-D-04.25-01-F-RN2
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Polarizing Key
Length :
0.354' (107.95mm, 4.25")
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)