FFSD-08-D-03.25-01-F-N
- Part Number:
- FFSD-08-D-03.25-01-F-N
- Description:
- .050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.271' (82.55mm, 3.25")
- Number of Positions :
- 16
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)