WJ10C-27.0-07p-13-RNA
Manufacturer:
Reliance North America
Part Number:
WJ10C-27.0-07p-13-RNA
Category:
Wire to Board
Description:
7 position PCB push-in spring co
In Stock:
50
Manufacturer :
Reliance North America
Category :
Wire to Board
Color :
Black
Current :
170 A
Features :
Mating Orientation :
Mounting Type :
Number of Levels :
1
Pitch :
1.063" (27.00mm)
Positions Per Level :
7
Product Status :
Active
Voltage :
600 V