TFSDT-03-28-G-10.00-D-NUS
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TFSDT-03-28-G-10.00-D-NUS
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Plug to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)