FFMD-09-T-10.40-01-N-RW
- Part Number:
- FFMD-09-T-10.40-01-N-RW
- Description:
- .050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Features :
- Polarizing Key, Reverse Wiring
- Length :
- 0.867' (264.16mm, 10.40")
- Number of Positions :
- 18
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)