A-TB500-TR05H
Part Number:
A-TB500-TR05H
Description:
TERM BLK 5POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Color :
Green
Current :
20 A
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
5
Voltage :
300 V