A-TB762-HG09
Part Number:
A-TB762-HG09
Description:
TERM BLOCK 9POS 45DEG 7.62MM PCB
Current :
15 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.300" (7.62mm)
Positions Per Level :
9
Voltage :
300 V