A-TB508-VJ09V
Part Number:
A-TB508-VJ09V
Description:
TERM BLK 9POS TOP ENT 5.08MM PCB
Current :
20 A
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
9
Voltage :
300 V