A-TB508-T210SB
Part Number:
A-TB508-T210SB
Description:
TERM BLK 10POS 45DEG 5.08MM PCB
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
10
Voltage :
300 V