A-TB500-TP08
Part Number:
A-TB500-TP08
Description:
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5MM PCB
Color :
Gray
Current :
10 A
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
8
Voltage :
300 V