A-TB508-HG09
Part Number:
A-TB508-HG09
Description:
TERM BLOCK 9POS 45DEG 5.08MM PCB
Current :
15 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
9
Voltage :
300 V