A-TB500-TO12
Part Number:
A-TB500-TO12
Description:
TERM BLK 12P SIDE ENTRY 5MM PCB
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
12
Voltage :
300 V