A-TB500-T212SB
Part Number:
A-TB500-T212SB
Description:
TERM BLOCK 12POS 45DEG 5MM PCB
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
12
Voltage :
300 V