A-TB500-T320
Part Number:
A-TB500-T320
Description:
TERM BLK 20P SIDE ENTRY 5MM PCB
Color :
Green
Current :
8 A
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
20
Voltage :
300 V