A-TB500-TA18
Part Number:
A-TB500-TA18
Description:
TERM BLK 18P SIDE ENTRY 5MM PCB
Color :
Blue
Current :
16 A
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
18
Voltage :
250 V