A-TB762-VJ08V
Part Number:
A-TB762-VJ08V
Description:
TERM BLK 8POS TOP ENT 7.62MM PCB
Current :
20 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
Vertical with Board
Pitch :
0.300" (7.62mm)
Positions Per Level :
8
Voltage :
300 V