A-TB762-HA07H
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
Part Number:
A-TB762-HA07H
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 7P SIDE ENT 7.62MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.300" (7.62mm)
Positions Per Level :
7
Product Status :
Active
Voltage :
300 V