A-TB381-ED08SB
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
Part Number:
A-TB381-ED08SB
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 8P SIDE ENT 3.81MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
8 A
Features :
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.150" (3.81mm)
Positions Per Level :
8
Product Status :
Active
Voltage :
300 V