A-TB508-TP06
Part Number:
A-TB508-TP06
Description:
TERM BLOCK 6POS 45DEG 5.08MM PCB
Current :
10 A
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
6
Voltage :
300 V