A-TB508-VI09H
Part Number:
A-TB508-VI09H
Description:
TERM BLK 9P SIDE ENT 5.08MM PCB
Current :
16 A
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
9
Voltage :
300 V