A-TB750-HG07
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
Part Number:
A-TB750-HG07
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLOCK 7POS 45DEG 7.5MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Category :
Wire to Board
Color :
Gray
Current :
15 A
Features :
Interlocking (Side)
Mating Orientation :
45° (135°) Angle with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.295" (7.50mm)
Positions Per Level :
7
Product Status :
Active
Voltage :
300 V