A-TB500-HA08H
Manufacturer:
ASSMANN WSW Components
Part Number:
A-TB500-HA08H
Category:
Wire to Board
Description:
TERM BLK 8POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Lever Actuated
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.197" (5.00mm)
Positions Per Level :
8
Product Status :
Active
Voltage :
300 V