A-TB508-HA08H
Part Number:
A-TB508-HA08H
Description:
TERM BLK 8P SIDE ENT 5.08MM PCB
Color :
Green
Current :
10 A
Features :
Interlocking (Side), Lever Actuated
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
8
Voltage :
300 V